Koty to jedne z najczęściej wybieranych zwierząt domowych w naszym kraju. Najczęściej na posiadanie kota decydują się osoby pracujące, które spędzają mało czasu w domu. Koty zdecydowanie lepiej znoszą samotność niż psy, a dodatkowo nie trzeba ich wyprowadzać na spacery.

Zwierzęta w domu

Jak karmić kota?

Wielu właścicieli kotów decyduje się na karmienie kota suchą karmą. Do tego oczywiście morka karma jako dodatek raz lub dwa razy dziennie w małych porcjach. W ten sposób możemy zostawić suchą karmę w misce, dzięki czemu nasz kot będzie mógł jeść podczas naszej nieobecności. Oczywiście nie możemy przesadzać z ilością karmy, żeby nasz pupil nie przytył. Dawkowanie znajduje się na opakowaniu karmy. Jeśli podajemy dodatkowo mokrą karmę lub ciastka, to powinniśmy zmniejszyć ilość suchej karmy.

Jaka karma dla kota jest najlepsza?

Karma dla kota powinna być bogata w białko. Są to aktywne zwierzęta, którym składnik ten jest niezbędny. Na pierwszym miejscu w składzie powinno znaleźć się mięso. Koty najbardziej lubią karmy, które zawierają w składzie ryby. Może to być np. łosoś, pstrąg czy tuńczyk. Jako urozmaicenie możemy podać mokrą karmę, a także gotowane mięso lub ryby. Dobrze sprawdzi się również tuńczyk z puszki.

1 thought on “Jak karmić kota?

Comments are closed.