O pewnym kocie słów kilka

Miłośnicy kotów przyznają zapewne, że kot popiskujący na widok swojego właściciela, łaszący się do niego, taki, który przy głaskaniu odsłania brzuszek kładąc się na grzbiecie to rzadkość.
A jednak
Tak zachowuje się młody kot norweski leśny przywiązany do swojego właściciela i miejsca, w którym mieszka. Wyjątkowo przyjazny, chętny do zabawy i inteligentny. Koty te pochodzą ze Skandynawii więc są naturalnie przystosowane do chłodnego klimatu. Natura obdarzyła je półdługim futrem, składającym się z części wewnętrznej, krótszej, chroniącej go przed zimnem i wodą. Część zewnętrzną stanowią kosmyki długiego włosa, które wokół głowy tworzą coś w rodzaju kołnierza, tylne łapy, a szczególnie ogon są wyjątkowo puszyste. Szczotkować jego futro powinno się raz w tygodniu, żeby nie doprowadzić do powstania kołtunów. Charakterystyczne są jego uszy zakończone jak u rysia, także zarośnięte futrem. Przechadzając się w pełnym majestacie z podniesionym w górę ogonem, z puszystym futrem, wygląda naprawdę okazale i majestatycznie.

Dlaczego pies kładzie się na widok innego psa?

Dorosły kot norweski leśny jest dość duży. Kocury mogą osiągnąć wagę do 9 a nawet 10 kilogramów, a kotki, trochę mniejsze do około 6 kilogramów. Przy swoich rozmiarach jest to kot wyjątkowo zwinny, potrafi wysoko skakać dzięki tylnym, dłuższym od przednich łapom.
Kolory jego futra są różne, szczególnie urokliwie i pięknie wyglądają tricolory w tonacji brązu lub szarości. Kolor oczu współgra z resztą ubarwienia.
Kot norweski leśny lubi dzieci, dobrze znosi jazdę samochodem. Uwielbiany jest przez wszystkich domowników, bo mimo swych sporych rozmiarów jest wyjątkowo przyjazny i łagodny.