Jak wybrać karmę dla szczeniaka?

Karma dla szczeniaka z pewnością różni się od tych pokarmów, jakie wybieramy dla dorosłego czworonoga. Młody piesek ma inne potrzeby, a dostarczanie mu niezbędnych składników odżywczych jest bardzo ważne. Wpływa bowiem na prawidłowy rozwój i dobrą kondycję. Jak wybrać karmę dla szczeniaka? Na jakie rozwiązanie postawić? Gdzie znajdziemy ciekawą opcję? O czym trzeba pamiętać?

Karma dla szczeniaka

Każdemu właścicielowi czworonoga zależy na tym, aby piesek prawidłowo się rozwijał. W tym wypadku na uwagę zasługuje karma junior dla psa, jaka zawiera w składzie między innymi:

  • kwasy tłuszczowe n-3 i n6,
  • związki o właściwościach przeciwzapalnych,
  • odpowiednie proporcje wapnia do fosforu,
  • inne dodatki, jakie uzupełniają potrzeby żywieniowe pieska.

Niezwykle ważnym etapem w życiu każdego pupila jest dorastanie. W tym wypadku właściciele dbają o to, aby pupil miał wszystko to, co najlepsze. Wybór karmy dla psa młodego wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście w sklepie online znajdziemy szeroki asortyment, jaki spełni potrzeby czworonoga. Pamiętajmy o tym, że w razie wątpliwości, skorzystamy z pomocy fachowców podczas zakupu karmy dla szczeniaka.

Najlepsze rozwiązanie

Rosnący szczeniak potrzebuje takiego pożywienia, jakie pozwoli zdrowo się rozwijać. Karma dla szczeniaka musi być precyzyjnie zbilansowana. W tym etapie życia znaczenia ma także rozmiar psa, gdyż rozwój małych i dużych ras jest ma inny czas trwania. Karma junior dla psa zawsze musi być dobrana do docelowego rozmiaru pupila. Jeśli chodzi o nierasowe pieski, w doborze karmy może nam pomóc weterynarz.

Karma dla szczeniaka rasy dużej posiada w składzie niezbędne związki, jakie wpływają na zdrowy rozwój stawów i kości czworonoga. Dzięki temu szkielet rośnie w odpowiednim tempie. W tym wypadku pożywienie ma obniżoną ilość białka i tłuszczu, w porównaniu do karmy dla rasy małej. Jest to o tyle ważne, że zapobiega nadmiernemu przyrostowi wagi, jaki jest niebezpieczny dla układu krwionośnego, ruchowego i oddechowego u psa. Nie zapominajmy o tym, że szczeniaki dużych ras rosną nawet przez kilka lat, dlatego przybieranie na wadze musi być stopniowe.

Pożywne i smaczne karmy dla szczeniaków znajdziemy z powodzeniem w sklepie internetowym. W tym miejscu każdy właściciel zwierzaka znajdzie to, czego szuka. Do wyboru mamy karmy suche i mokre, z których każda ma wiele zalet. Nie zawsze wiemy, jaka karma posłuży szczeniakowi. W takiej sytuacji sprawdzi się pomoc weterynarza lub specjalisty w sklepie internetowym.